Jak znaleźć dobrego ginekologa

Jak znaleźć dobrego ginekologa? Czym kierować się przy wyborze?  Dzisiaj mamy bardzo wiele możliwości. Możemy zdecydować się na usługi dużego centrum medycznego lub też wybrać mały, skromny gabinet. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Przede wszystkim podczas wyboru powinniśmy zwracać uwagę na jakość oferowanych usług. Gabinet ginekologiczny powinien być jak najlepiej wyposażony – w sprzęt posiadający wszelkie niezbędne certyfikaty oraz atesty.

Bardzo istotne jest podejście personelu medycznego do pacjenta. Badanie ginekologiczne i sama wizyta u tego rodzaju specjalisty wiąże się z pewnego rodzaju stresem. Jest to bardzo intymne badanie. Kobieta musi czuć się przede wszystkim komfortowo.

Panie chętnie korzystają z usług gabinetów gdzie otrzymują fachową pomoc, ale też są otoczone troską i opieką.

Szukać dobrego gabinetu możemy na wiele sposobów. Możemy pytać bliskich koleżanek. Możemy też wykorzystać do poszukiwań Internet. Tutaj możemy szukać na wiele sposobów. Przede wszystkim warto

– przeglądać strony internetowe ośrodków medycznych

Z takich stron możemy zapoznać się z zakresem usług lub też zobaczyć galerię zdjęć.

– sprawdzać opinie na forach medycznych

Internautki dzielą się chętnie swoimi opiniami o danym centrum medycznym. Zazwyczaj są to opinie bardzo szczere i otwarte.

Cechy dobrego gabinetu ginekologicznego?

Szukaj przede wszystkim miejsca gdzie otrzymasz pełen i kompleksowy pakiet usług. Gdzie będziesz mieć pewność, że przechodzisz dokładne badania, które są gwarancją fachowej i rzetelnej diagnostyki.

Warto też zwracać uwagę na sprzęt jaki jest używany w danym gabinecie. W nowoczesnych gabinetach obsługa dba, aby pacjent miał dostęp do usług najwyższej jakości i aby wszystkie badania były wykonywane na najlepszym sprzęcie.

O renomie gabinetu świadczy też kompetentna obsługa oraz jej podejście do pacjenta. Liczy się nie tylko wiedza, która jest jasno i przejrzyście przekazywana każdej kobiecie, ale także  uwaga jaką się poświęca każdej pacjentce oraz przyjazne, otwarte nastawienie. Każda kobieta, a szczególnie ta, która boryka się z chorobą potrzebuje uwagi ze strony personelu medycznego – jest to istotne  pomaga lepiej znieść chorobę.

Nieprawidłowa miesiączka

Prawidłowy cykl miesiączkowy powinien trwać około 28 dni. Większość kobiet ma regularne miesiączki, jednak u niektórych czasami zdarza się, że cykl jest zdecydowanie za krótki lub też za długi, a krwawienie zbyt obfite lub zbyt skąpe. O czym może to świadczyć? Czasami bardzo mocny ból występujący w podbrzuszu pojawia się w momencie wystąpienia miesiączki i znacznie utrudnia wykonywanie codziennych obowiązków. Przyczyną tego jest pojawienie się w macicy hormonów, które odpowiadają za występowanie silnych bólów w okolicy podbrzusza, które bardzo często utrudniają normalne funkcjonowanie. Kolejnym powodem ich wystąpienia może być wąski kanał szyjki macicy.

Co w takim przypadku robić?

Przede wszystkim można zastosować odpowiednie środki przeciwbólowe. Żeby dobrać odpowiednie dla nas leki przeciwbólowe najlepiej poprosić o poradę lekarza. W czasie tym zaleca się również odpoczynek, jak również wykonywanie okładów na okolice w których odczuwa się ból.

Niestety nie zawsze bóle, które występują razem z miesiączką nie świadczą o niczym złym. Czasami mogą one informować o tym, że w organizmie kobiety dzieje się coś złego. Mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, występowaniu mięśniaków w macicy lub też stanach zapalnych jajników. Dlatego jeśli zaobserwujemy, że z każdą miesiączką dokuczają nam liczne objawy trzeba w takim przypadku udać się do lekarza, który zaleci wykonanie odpowiednich badań na podstawie których będzie można dowiedzieć się co jest nie tak lub też zastosuje odpowiednie leczenie, dzięki któremu uciążliwe dolegliwości miną. Jeśli krwawienia są zbyt obfite może to świadczyć o wystąpieniu torbieli na jajnikach.

Duża utrata krwi może doprowadzić do silnej anemii, dlatego też lekarz zazwyczaj zleca wykonanie morfologii krwi. Jeśli borykasz się z problemem występowania zbyt obfitych krwawień w czasie miesiączki powinnaś również zwrócić uwagę na fakt, czy sama tego nie powodujesz. Zdecydowanie powinno się zrezygnować z wykonywania cięższych ćwiczeń fizycznych i picia mocnej kawy.

Kobieta dojrzała – jakie badania musi wykonywać?

Profilaktyka jest ważna w każdym wieku. Prawda jest jednak taka, że szczególnie kobiety wchodzące w okres „menopauzalny” są narażone na różne problemy zdrowotne. W tym czasie muszą szczególnie o siebie dbać – wykonywać wszelkie ważne badania. Jakie są niezbędne? O jakich badaniach musi pamiętać każda dojrzała kobieta?

– regularne badania krwi

Może się zdawać, że jest to badanie proste i nieznaczące. Błąd! To z pozoru proste badanie potrafi wykryć naprawdę wiele schorzeń. Dzięki badaniu krwi możemy wykryć zarówno małe infekcje organizmu, jak i problemy z tarczycą, cukrzycę, zaburzenia hormonalne. Warto badać krew chociaż raz w roku.

W mediach bardzo wiele się mówi ostatnio o potrzebie robienia regularnych badań. Dotyczy to przede wszystkim kobiet. To właśnie kobiety przyjmują we współczesnym świecie wiele ról – pracują, są czynne zawodowo, opiekują się dziećmi, dbają o dom. Wszystko to sprawia, że kobiety zapominają o własnym zdrowiu. Zapominają o regularnych wizytach u specjalistów o badaniach. Tak niewiele przecież trzeba, aby zrobić badanie i mieć pewność, że jest się zdrowym.  Proste badanie krwi może wyjaśnić wiele wątpliwości. Dzięki podstawowej morfologii możemy wykryć problemy z tarczycą, zaburzenia hormonalne, niedobór żelaza, cukrzycę itd.  Badanie takie powinno wykonywać się co najmniej raz w roku.

Gdzie robić podstawową morfologię?

Gdzie robić podstawową morfologię? Jaskie centra medyczne wybierać? Badanie morfologiczne jest prostym zabiegiem – możemy je wykonać  w najbliższym ośrodku zdrowia gdzie mieszkamy. Jeśli chcemy robić większy zakres badań – poszerzyć diagnostykę. Wtedy już lepiej wybrać większe centrum medyczne – miejsce cieszące się zaufaniem wielu pacjentów.

1 2 3