Jak schudnąć po porodzie?

Wiele pań nie może po porodzie wrócić do normalnej wagi. Jak wynika z raportów, zwykle kobiety po trzydziestce, kiedy na świat przychodzą kolejne dzieci, tracą swoją młodzieńczą sylwetkę. Jak nie dopuścić do tego, abyś już do końca życia miała nadwagę albo było otyła? Są na to sposoby, a okres pół roku po porodzie to najlepszy czas, aby powrócić do normalnej wagi.

Postaw na ćwiczenia

Nie ma odchudzania bez ćwiczeń. Najlepiej aby to był ruch na świeżym powietrzu, bo jak podają badania naukowe, świeże powietrze sprzyja chudnięciu. Dobrym sposobem na poprawienie metabolizmu przez ruch są spacery z dzieckiem. Taki spacer przyda się zarówno Twojemu maluszkowi, jak i Tobie. Możesz też przeznaczyć pół godziny dziennie na aerobic. Kiedy dziecko będzie smacznie spało, Ty możesz poskakać.

Owoce i warzywa – zdrowe i sycące

Owoce i warzywa zawierają dużo witamin, które przydadzą się matce karmiącej. Poza tym mają dużo błonnika, który z jednej strony pobudza przemianę materii, a z drugiej zapycha żołądek, dzięki czemu długo nie jesteś głodna. Wiele owoców i warzyw, jak na przykład ananas czy grejpfruty ma specjalne substancje, które przyspieszają spalanie tłuszczu. Warzywem super spalającym tłuszcz są także papryczki chili, które zawierają w sobie taką substancję jak kapsaicyna podnoszącą temperaturę ciała i podkręcającą metabolizm.

Ryby – obniżają głód

Jeśli chcesz schudnąć po porodzie, a jednocześnie zdrowo się odżywiać, powinnaś jeść ryby. Szczególnie zalecane są tłuste ryby takie jak makrela czy łosoś, ponieważ posiadają bardzo dużo zdrowych tłuszczów. Tłuste ryby mają dodatkowo tę zaletę, że obniżają poziom greliny, czyli hormonu głodu.

Jajka – dużo energii

Innym produktem mającym działanie odchudzające są jajka. Jajka mają tę zaletę, że poprawiają metabolizm a jednocześnie dodają sporo energii organizmowi. Zawarte w jajkach aminokwasy wspomagają w dużym stopniu spalanie tłuszczu. Poza tym jajka zawierają białko, do którego strawienia ciało musi wykorzystać sporo energii, a spalona energia sprzyja przecież odchudzaniu.

Kawa – spala tłuszcz

Innym spalaczem tłuszczu jest kofeina, która podwyższa tętno, a tym samym stwarza szansę na spalenie tłuszczu. Jednak z drugiej strony zbyt duża ilość kawy wzmaga apetyt na słodycze, także uważaj. Z kawą nie można też przesadzać, gdyż zbyt duża ilość negatywnie wpływa na pracę serca. Jednak jedna kawka dziennie nie zaszkodzi Ci.

 

Więcej ciekawych porad zdrowotnych: http://www.medica2000.com.pl/kacik-pacjenta/

Czym jest biorezonans?

Biorezonans jest to specjalistyczne urządzenie, które wykorzystuje się w celu diagnostyki oraz terapii przy użyciu drgań elektromagnetycznych. To wynalazek współczesnej medycyny, który umożliwia przeprowadzenie badań, mając na uwadze miejsce, w którym występuje zaburzenie oraz rozpoznać rodzaj obciążenia (alergeny, bakterie, borelioza, pasożyty).

Aktualnie na rynku jest wiele firm, które zajmują się produkcją urządzeń do biorezonansu. Najbardziej znanym i często wybieranym jest aparat MORA. Powstała już jego piąta, udoskonalona wersja. Bardzo dobrymi urządzeniami do biorezonansu są również aparaty Imedis i Bicom. Pozostałe znajdujące się na tynku urządzenia, są bardzo słabej jakości.

Działanie urządzeń do biorezonansu, oparte jest na zjawisku fizycznym, czyli na rezonansie elektromagnetycznym. Zjawisko to, znane jest zwłaszcza w środowisku inżynierskim, jednak jest również często wykonywane na co dzień, przez zwykłych ludzi. Zadaniem rezonansu elektromagnetycznego jest odbieranie sygnałów radiowych, telefonicznych czy telewizyjnych. Antena urządzenia odbiera sygnał od nadawcy, jeśli drgania elektromagnetyczne są takie same jak drgania nadawcze. W przypadku urządzenia do biorezonansu, korzysta się z drgań elektromagnetycznych ludzkiego organizmu, a także z częstotliwości rezonujących innych czynników na zewnątrz, czyli między innymi toksyn, alergenów, pasożytów, wirusów, bakterii i grzybów. Urządzenie odczytuje sygnały, podobnie do radia i sygnału z anteny.

Za pomocą biorezonansu można nie tylko zbadać organizm, ale i także poddać go leczeniu. Diagnostyka po takim badaniu jest niezwykle szczegółowa. Dzięki biorezonansowi, można sprawdzić, które narządy zostały osłabione, które czynniki szkodzą organizmowi (borelioza, bakterie, pasożyty, alergeny, elektrosmog, zakażenie grzybami, czynniki psychosomatyczne, związki toksyczne). Sprawdzić można około 20000 potencjalnie zagrażających zdrowiu czynników.

Biorezonans jest znany na całym świecie, zwłaszcza ze swojej wysokiej skuteczności w diagnostyce oraz leczeniu alergii, co jest jego najistotniejszą cechą. Często używa się go również w diagnostyce pasożytów oraz boreliozy, gdyż bardzo trudno jest ją wykryć w badaniach z krwi. Leczy się również za jego pomocą boreliozę, gdyż działa niszcząc krętki borelii. Pomaga również rzucić palenie, wykorzystuje się go w terapiach antynikotynowych.

Biorezonans niesie ze sobą wiele możliwości. Służy do regenerowania wszystkich narządów, które mają stany wyczerpania energetycznego czy stany zapalne. Dzięki niemu można usuwać z organizmu toksyny, metale ciężkie, zmniejsza napięcie układu nerwowego. Można również leczyć biorezonansem takie schorzenia jak nerwice, zaburzenia lękowe czy stres. Biorezonans używa się zwłaszcza do terapii przeciwbólowych, terapii stawów, przy stanach zapalnych stawów, a także przy bólach występujących z różnych przyczyn. Istnieje aż kilka programów biorezonansu. W dzisiejszych czasach coraz częściej się z niego korzysta, gdyż jest w stanie pomóc chorym w wielu przypadkach.

Artykuł z: bioanna.com.pl

Choroby powodujące wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest uciążliwym problemem, który może dotknąć każdego z nas. Zazwyczaj za nadmierne łysienie obwiniamy preparaty pielęgnacyjne, których używamy na co dzień chcąc odżywić nasze włosy – nie zawsze jednak przyczyna leży w szamponie czy odżywce, jaką używamy. Zdarzyć może się bowiem, że bezpośrednią przyczyną wypadających włosów są różnego rodzaju choroby, a wypadanie włosów jest odpowiedzią naszego organizmu na toczący sie stan zapalny. Jakie choroby mogą powodować uciążliwe choroby włosów?

Nadczynność tarczycy

Najpopularniejszym schorzeniem, mogącym powodować uciążliwe wypadanie włosów jest nadczynność tarczycy. Polega na tym, że nasz organizm wytwarza zbyt duże ilości hormonów, prowadząc w skutkach nie tylko do licznych zmian skórnych, tycia ale przede wszystkim do nadmiernego wypadania włosów. Zdarzać może się, że wskutek choroby nasze włosy wypadają w ogromnych ilościach, prowadząc do nieuniknionego łysienia. Antidotum na wypadanie włosów spowodowanym problemami w obrębie tarczycy są leki oraz – delikatne preparaty, wpływające na odbudowe struktury naszych włosów i ich zagęszczenie.

Zespół policystycznych jajników

Schorzeniem, które może prowadzić nie tylko do uporczywych bólów ale przede wszystkim – do nadmiernego wypadania włosów jest zespół policystycznych jajników. Choroba ta nazywana jest również chorobą łysienia kobiecego i charakteryzuje się łysieniem, które rozpoczyna się od widocznego przerzedzenia włosów na szycie naszej głowy. Objawami współtowarzyszącymi chorobie są ponadto bóle miesiączkowe, nieuzasadnione tycie, czy pojawianie się zmian skórnych w obrębie naszej twarzy. Zespół policystycznych jajników wymaga specjalistycznego leczenia, które pomoże nam nie tylko uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów ale przede wszystkim – znacznie złagodzić występujące objawy.

Anemia

Objawem uciążliwego wypadania włosów może być anemia, czyli choroba spowodowana niedoborem żelaza. Jest to schorzenie, które obejmuje sporą część naszego społeczeństwa i prócz nadmierngo wypadania włosów charakteryzuje się nudnościami, bladością powłok skórnych czy ciągłym zmęczeniem. Najlepszym antidotum na anemie jest przyjmowanie żelaza w różnych formach – poprawi to nie tylko nasze samopoczucie ale przede wszystkim pomoże uporać się z problemem wypadających włosów.

Toczeń układowy

Chorobą, która może powodować łysienie jest toczeń układowy – czyli choroba autoimmunologiczna, Toczeń jest chorobą, która polega na tym, że organizm atakuje sam siebie, Głównym objawem tej poważnej choroby jest przede wszystkim nadmierne osłabienie i wypadanie włosów, które w rezultatach prowadzić może nawet do łysienia niektórych fragmentów naszej głowy. Skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się produkty na wypadanie włosów DrHair. Choroba ta atakuje najczęściej osoby w wieku średnim i nie daje żadnych charakterystycznych objawów. Nadmierne wypadanie włosów w średnim wieku warto zawsze skojarzyć z chorobą, jaką jest toczeń układowy i podjąć stosowne leczenie, pomagające nam w walce z tą uciążliwą chorobą. Warto stosować jednak dodatkowo preparaty, które odbudują strukture włosa i znacznie je zagęszczą.

Sprawność psychiczna

Bądź zadowolony. To nie znaczy „być zadowolonym ze swojego życia” -To znaczy „zadowolić się”.

Jeśli jesteś na diecie, pozwolisz sobie trochę na co masz ochotę. Jeśli oglądając przez trzy godziny w piątek wieczorem telewizję brzmi jak w niebie, zrób to. Bez względu na małe rzeczy jest to, że cię uszczęśliwić, zrób je. Twoje szczęście jest bezcenne. Jeśli nie jesteś zadowolony, że nie jesteś w pełni zdrowa. Dopiero wtedy, gdy mamy nasze głowy prosto, że możemy atakować wszystko inne. Jeśli praca, rodzina, przyjaciele, związek, a pieniądze noszą cię w dół, wybór między tym ciepłej kieszeni i całej tej obwarzanek pszenicy naprawdę nie ma znaczenia!

Gdy skupiamy się na nieosiągalnych celów, otrzymujemy, sfrustrowany i leniwy. Po tym wszystkim, dlatego staramy się osiągnąć coś, co nigdy nie nastąpi? Zdrowe myślenie musi być w tu i teraz. Powinien mieć obawę o przyszłość, na pewno, ale to nie powinno być zaabsorbowany tym, co się jeszcze nie stało, czy nie będzie.

Być emocjonalnie zdrowe (i szczęśliwy) jest łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli skupić się na schodach swojej podróży w przeciwieństwie do miejsca przeznaczenia. Jeśli chcesz mieć go na Broadwayu, skupić się na następne przesłuchanie. Następnie należy skupić się na coraz kapitał, a następnie skupić się na ruchu, itd. Teraz będzie zawsze występować przed przyszłym ostrości na nich w porządku!

Sport i dieta

Warto wykonywać kilka razy w tygodniu ćwiczenia. Ćwiczenia wykonywane regularnie pomogą w utrzymaniu celu i dążeniu do niego wraz z naszym zaparciem. Pozwoli to na zwiększenie tempa metabolizmu, kontrolować swoją wagę i będziesz czuć się świeżo przez cały tydzień. Potrójne zwycięstwo!

Oto coś dla Ciebie: dążyć do 150 minut ćwiczeń tlenowych tygodniowo (lub 75 minut aktywności energicznego) i trening siłowy dwa razy w tygodniu. Nawet koszenia trawnika liczniki!Gdy śpisz, twój organizm produkuje komórki, które zwalczają infekcje, zapalenia i stresu-co oznacza, że robi się zbyt mało snu lub zła jakość snu nie tylko sprawia, że bardziej podatne na zachorowania, ale również wydłuża czas trzeba wyjść z choroby. Jeśli nie śpisz dla ciebie, spać na zdrowie!

Na początku, że badanie przeprowadzone wykazały, że ludzie, którzy spali w ciągu 4 godzin spożywane 500 więcej kalorii niż to miało miejsce po spaniu przez 8 godzin. Jeśli myślisz o łatwej diecie to można to sprawdzić w internecie lub kupić książkę o dietach.

Jak znaleźć dobry gabinet ginekologiczny?

Jak znaleźć dobry gabinet ginekologiczny?

Czym kierować się w pierwszej kolejności przy wyborze? Z roku na rok wzrasta liczba małych, średnich i dużych centrum medycznych. Powstają one w mniejszych miejscowościach i dużych miastach. Wybór jest naprawdę duży. Jeśli chcemy trafić na odpowiedniego specjalistę i mieć pewność, że jesteśmy potraktowane z właściwą uwagą w pierwszej kolejności możemy pytać bliskie koleżanki, przyjaciółki. Przyjaciółka drugiej przyjaciółce z pewnością dobrze doradzi – poleci lekarza z którego sama jest naprawdę zadowolona. Lekarz z polecenia pacjentki to najlepsza rekomendacja.
Kobiety jeśli są w bliskich relacjach rozmawiają na różne tematy. Dzielą się swoimi doświadczeniami, polecają sobie  najlepszych lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin.

Internet – źródło wiedzy o najlepszych lekarzach

Doskonałym źródłem wiedzy o lekarzach nie tylko z przestrzeni ginekologicznej, ale różnych dziedzin medycyny jest oczywiście Internet. Warto zaglądać bezpośrednio na strony poszczególnych gabinetów – tak możemy zapoznać się z zakresem usług w danym gabinecie, ale także  można przejrzeć galerię zdjęć. Zobaczyć jak wygląda gabinet jeszcze nawet przed pierwszą wizytą. Warto też przeglądać fora branżowe oraz strony gdzie pacjenci dzielą się swoim opiniami o poszczególnych lekarzach. Tego typu portalu jest coraz więcej. Jest to doskonałe rozwiązanie – nawet krótka opinia może sprawić, że trafimy na kompetentnego specjalistę.

Wybór gabinetu ginekologicznego – na co zwracać uwagę?

Zdrowie jest bardzo ważne. Regularne badania pomagają szybko zdiagnozować wiele chorób i schorzeń. Profilaktyka jest bardzo ważna. Dotyczy to przede wszystkim kobiet. Każdego roku na raka piersi choruje bardzo wiele kobiet. Spora część z nich przegrywa walkę z rakiem. Dlaczego? Zbyt późna reakcja na niepokojące objawy, zbyt późne badania nie dają dużych szans na wyleczenie.  Szybka diagnostyka zawsze zwiększa szansę na wyzdrowienie, a już na pewno na złagodzenie objawów choroby. Kobiety, które chcą dbać o swoje zdrowie powinny z dużą rozwagą podejść do wyboru gabinetu ginekologicznego. Na co zwracać uwagę?

Podejście do pacjenta

Kwestią priorytetową jest odpowiednie podejście do pacjenta. W dobrych gabinetach kobiety mogą liczyć nie tylko na pełen, kompleksowy pakiet opieki medycznej, ale też na fachową poradę. Lekarze wszystko dokładnie i rzeczowo tłumaczą, a pielęgniarki udzielają niezbędnych informacji dotyczących następnych wizyt i spotkań. Dobre podejście sprawia, że pacjent czuje się ważny – mniej się stresuje przed każdą wizytą u lekarza.

Bogaty pakiet medyczny

W dobrym gabinecie każda kobieta otrzyma fachową pomoc – pakiet niezbędnych badań. Lekarz powinien poświęcać każdej pacjentce odpowiednią ilość uwagi. Każdy wynik badań powinien być dobrze omówiony.

Mały gabinet  czy duże centrum medyczne?

Wiele kobiet zastanawia się co wybrać mały, kameralny gabinet czy duże centrum medyczne. Tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Teoretycznie korzystając z usług małych gabinetów możemy poczuć się komfortowo, bardziej anonimowo. Z drugiej strony również  w dużych centrach medycznych każda pacjentka powinna być potraktowana z należytą uwagą.  Przed wyborem właściwego miejsca warto sprawdzać opinie w sieci – warto też popytać bliskich koleżanek.

Walka z bezsennością

Walczysz z bezsennością? Już następną noc nie śpisz i czujesz się z tym źle? Przez bezsenność  nie radzisz sobie w pracy, ponieważ nie możesz się skoncentrować na obowiązkach? Jeśli brak snu zaczyna mieć wpływ na Twoje funkcjonowanie to znak, że trzeba coś z tym zrobić.
Wiele kobiet cierpi na bezsenność. Przewlekła , długotrwała bezsenność może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.  Przyczyny bezsenności mogą być różne. Jedną z podstawowych przyczyn jest stres.  Świat pędzi do przodu – mamy nadmiar  obowiązków. Jeśli jednak przyczyną bezsenności u kobiet są nerwy i stres po wyeliminowaniu źródła stresu problem powinien zniknąć – zazwyczaj tak się nie dzieje.
Drugim częstym powodem bezsenności  są problemy z układem pokarmowym. Niestrawność, problemy z metabolizmem, trawieniem. Często bezsenność pojawia się także u kobiet w okresie menopauzy – nerwowość podwyższone ciśnienie krwi. Wszystko to sprawia, że nie możemy spać.
– dużo się ruszaj i dbaj o dobrą dietę
Ruch i zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Więcej warzyw i owoców, a mnie fast foodów. Ruch nie oznacza, że musisz godzinami siedzieć na siłowni. Wystarczy pół godzinny regularnego spaceru.
– nie oglądaj TV przed snem
Tv i mocny obraz potęguje bezsenność. Nie oglądaj TV przed snem. Daj sobie chwilę na wyciszenie. Sen będzie wtedy naprawdę zdrowszy.
– zrób badania
Jeśli bezsenność trwa już długo zrób badania. Może być ona powodem poważnych chorób lub zaburzeń hormonalnych.

Jakie badania powinna robić każda kobieta?

Dlaczego diagnostyka jest tak ważna w dzisiejszym świecie?

Regularne badania pozwalają wykryć wiele poważnych chorób oraz schorzeń. Często  potrzebę wykonywania regularnych badań dostrzegamy dopiero gdy zachorujemy. Zdajemy sobie wtedy sprawę, że każdy miesiąc, ba często nawet każdy tydzień daje szansę na wyleczenie. Przy poważnych chorobach  nowotworowych ważna jest walka z czasem – szybkie zdiagnozowana choroba to większe szansę na wyzdrowienie.
Każda kobieta, która chce żyć w pełni świadomie powinna się regularnie badać. Dotyczy to zarówno podstawowej morfologii, jak  i badań ginekologicznych. Bardzo istotna jest cytologia, mammografia. Kobiety po 20 roku życia powinny robić cytologię regularnie co dwa lata, a najlepiej co roku. Mammografia wskazana jest przede wszystkim dla kobiet po 40 – tym roku życia. Nie znaczy to jednak, że młodsze kobiety nie muszą jej robić – każda zmiana, każda niepewność musi być szybko oraz dokładnie sprawdzona.
Dobrym sposobem jest korzystanie z jednego, sprawdzonego centrum medycznego. Najlepsze placówki dbają o pacjentów – przypominają o regularnych badaniach, zapraszają na konsultację. W dobrych gabinetach każda kobieta otrzyma fachową poradę dotyczącą odpowiedniego dbania o zdrowie – utrzymywania właściwej diety czy w przypadku gabinetów ginekologicznych troszczenia się o właściwą higienę intymną. Nawet mała, drobna porada może się okazać bezcenna.
Warto robić regularne badania i dbać o zdrowie.

Nadciśnienie tętnicze a menopauza

Kobiety, które cierpią na nadciśnienie tętnicze powinny szczególnie dbać o zdrowie w okresie menopauzy. Wtedy to bowiem zmiany hormonalne mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm. Mogą powodować problemy z sercem i ciśnieniem krwi. Podwyższone tętno podczas menopauzy to naturalny objaw – należy jednak wszystko dokładnie kontrolować.

Kobiety, które nigdy nie miały problemów z ciśnieniem w okresie menopauzalnym mogą je u siebie zaobserwować. Menopauza niestety sprzyja pojawianiu się nowych schorzeń, których wcześniej u siebie nie zauważyliśmy.

Wchodzę w okres menopauzalny – co robić?

Przede wszystkim należy kontrolować swój organizm i stan zdrowia. Należy robić chociażby raz na rok badania kontrolne – zarówno te tradycyjne (badanie krwi oraz moczu) oraz badania ginekologiczne. menopauzy można w pewien sposób niwelować przez właściwą dietę oraz w wielu przypadkach leki.

Jeśli trafimy na dobrego, sprawdzonego ginekologa z pewnością przepisze dobre leki. Hormony, które nie będą miały negatywnego wpływu na nasz organizm. Warto pamiętać, że dzisiejsze leki, które przyjmują kobiety nie są tak inwazyjne jak kiedyś. Można je brać bez odczuwania skutków ubocznych.

 

Objawy menopauzy u kobiet

Okres menopauzy bywa bardzo trudny dla wielu kobiet. Właśnie wtedy zaczynają się problemy ze zdrowiem. Jakie są najczęstsze objawy menopauzy? Tak naprawdę każda kobieta może mieć inne objawy, ponieważ każdy organizm jest inny. Do najczęściej spotykanych jednak należy:

– nerwowość/ pobudzenie

Nerwy to najczęstszy objaw zmian hormonalnych. Chodzisz nieustannie w napięciu/ dużo rzeczy Cię denerwuje? Mogą być to pierwsze objawy „przejściowych lat”.

– zmiany temperatury ciała

Wiele kobiet potwierdza, że bardzo częstym objawem menopauzy są zmiany temperatury ciała – z zimnych po gorące poty. Ten objaw jest bardzo męczący dla wielu kobiet – utrudnia bardzo mocno codzienne, normalne funkcjonowanie

– kołatanie serca/ przyspieszone tętno

Sporo kobiet w okresie menopauzy obserwuje u siebie problem kardiologiczny. Szybkie kołatanie serca/ podniesione ciśnienie. Właśnie w tym okresie mogą u wielu kobiet pogłębiać się problemy z nadciśnieniem. Wizyta u specjalisty – doświadczonego, dobrego kardiologa może się okazać niezbędna.

Okres menopauzy jest trudnym czasem dla każdej kobiety. Jeśli jednak będziemy dbać o siebie i dużo wypoczywać – możemy przeżyć ten czas w miarę spokojnie.

1 2 3