Choroby powodujące wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest uciążliwym problemem, który może dotknąć każdego z nas. Zazwyczaj za nadmierne łysienie obwiniamy preparaty pielęgnacyjne, których używamy na co dzień chcąc odżywić nasze włosy – nie zawsze jednak przyczyna leży w szamponie czy odżywce, jaką używamy. Zdarzyć może się bowiem, że bezpośrednią przyczyną wypadających włosów są różnego rodzaju choroby, a wypadanie włosów jest odpowiedzią naszego organizmu na toczący sie stan zapalny. Jakie choroby mogą powodować uciążliwe choroby włosów?

Nadczynność tarczycy

Najpopularniejszym schorzeniem, mogącym powodować uciążliwe wypadanie włosów jest nadczynność tarczycy. Polega na tym, że nasz organizm wytwarza zbyt duże ilości hormonów, prowadząc w skutkach nie tylko do licznych zmian skórnych, tycia ale przede wszystkim do nadmiernego wypadania włosów. Zdarzać może się, że wskutek choroby nasze włosy wypadają w ogromnych ilościach, prowadząc do nieuniknionego łysienia. Antidotum na wypadanie włosów spowodowanym problemami w obrębie tarczycy są leki oraz – delikatne preparaty, wpływające na odbudowe struktury naszych włosów i ich zagęszczenie.

Zespół policystycznych jajników

Schorzeniem, które może prowadzić nie tylko do uporczywych bólów ale przede wszystkim – do nadmiernego wypadania włosów jest zespół policystycznych jajników. Choroba ta nazywana jest również chorobą łysienia kobiecego i charakteryzuje się łysieniem, które rozpoczyna się od widocznego przerzedzenia włosów na szycie naszej głowy. Objawami współtowarzyszącymi chorobie są ponadto bóle miesiączkowe, nieuzasadnione tycie, czy pojawianie się zmian skórnych w obrębie naszej twarzy. Zespół policystycznych jajników wymaga specjalistycznego leczenia, które pomoże nam nie tylko uporać się z nadmiernym wypadaniem włosów ale przede wszystkim – znacznie złagodzić występujące objawy.

Anemia

Objawem uciążliwego wypadania włosów może być anemia, czyli choroba spowodowana niedoborem żelaza. Jest to schorzenie, które obejmuje sporą część naszego społeczeństwa i prócz nadmierngo wypadania włosów charakteryzuje się nudnościami, bladością powłok skórnych czy ciągłym zmęczeniem. Najlepszym antidotum na anemie jest przyjmowanie żelaza w różnych formach – poprawi to nie tylko nasze samopoczucie ale przede wszystkim pomoże uporać się z problemem wypadających włosów.

Toczeń układowy

Chorobą, która może powodować łysienie jest toczeń układowy – czyli choroba autoimmunologiczna, Toczeń jest chorobą, która polega na tym, że organizm atakuje sam siebie, Głównym objawem tej poważnej choroby jest przede wszystkim nadmierne osłabienie i wypadanie włosów, które w rezultatach prowadzić może nawet do łysienia niektórych fragmentów naszej głowy. Skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się produkty na wypadanie włosów DrHair. Choroba ta atakuje najczęściej osoby w wieku średnim i nie daje żadnych charakterystycznych objawów. Nadmierne wypadanie włosów w średnim wieku warto zawsze skojarzyć z chorobą, jaką jest toczeń układowy i podjąć stosowne leczenie, pomagające nam w walce z tą uciążliwą chorobą. Warto stosować jednak dodatkowo preparaty, które odbudują strukture włosa i znacznie je zagęszczą.

Sprawność psychiczna

Bądź zadowolony. To nie znaczy „być zadowolonym ze swojego życia” -To znaczy „zadowolić się”.

Jeśli jesteś na diecie, pozwolisz sobie trochę na co masz ochotę. Jeśli oglądając przez trzy godziny w piątek wieczorem telewizję brzmi jak w niebie, zrób to. Bez względu na małe rzeczy jest to, że cię uszczęśliwić, zrób je. Twoje szczęście jest bezcenne. Jeśli nie jesteś zadowolony, że nie jesteś w pełni zdrowa. Dopiero wtedy, gdy mamy nasze głowy prosto, że możemy atakować wszystko inne. Jeśli praca, rodzina, przyjaciele, związek, a pieniądze noszą cię w dół, wybór między tym ciepłej kieszeni i całej tej obwarzanek pszenicy naprawdę nie ma znaczenia!

Gdy skupiamy się na nieosiągalnych celów, otrzymujemy, sfrustrowany i leniwy. Po tym wszystkim, dlatego staramy się osiągnąć coś, co nigdy nie nastąpi? Zdrowe myślenie musi być w tu i teraz. Powinien mieć obawę o przyszłość, na pewno, ale to nie powinno być zaabsorbowany tym, co się jeszcze nie stało, czy nie będzie.

Być emocjonalnie zdrowe (i szczęśliwy) jest łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli skupić się na schodach swojej podróży w przeciwieństwie do miejsca przeznaczenia. Jeśli chcesz mieć go na Broadwayu, skupić się na następne przesłuchanie. Następnie należy skupić się na coraz kapitał, a następnie skupić się na ruchu, itd. Teraz będzie zawsze występować przed przyszłym ostrości na nich w porządku!

Sport i dieta

Warto wykonywać kilka razy w tygodniu ćwiczenia. Ćwiczenia wykonywane regularnie pomogą w utrzymaniu celu i dążeniu do niego wraz z naszym zaparciem. Pozwoli to na zwiększenie tempa metabolizmu, kontrolować swoją wagę i będziesz czuć się świeżo przez cały tydzień. Potrójne zwycięstwo!

Oto coś dla Ciebie: dążyć do 150 minut ćwiczeń tlenowych tygodniowo (lub 75 minut aktywności energicznego) i trening siłowy dwa razy w tygodniu. Nawet koszenia trawnika liczniki!Gdy śpisz, twój organizm produkuje komórki, które zwalczają infekcje, zapalenia i stresu-co oznacza, że robi się zbyt mało snu lub zła jakość snu nie tylko sprawia, że bardziej podatne na zachorowania, ale również wydłuża czas trzeba wyjść z choroby. Jeśli nie śpisz dla ciebie, spać na zdrowie!

Na początku, że badanie przeprowadzone wykazały, że ludzie, którzy spali w ciągu 4 godzin spożywane 500 więcej kalorii niż to miało miejsce po spaniu przez 8 godzin. Jeśli myślisz o łatwej diecie to można to sprawdzić w internecie lub kupić książkę o dietach.

Jak znaleźć dobry gabinet ginekologiczny?

Jak znaleźć dobry gabinet ginekologiczny?

Czym kierować się w pierwszej kolejności przy wyborze? Z roku na rok wzrasta liczba małych, średnich i dużych centrum medycznych. Powstają one w mniejszych miejscowościach i dużych miastach. Wybór jest naprawdę duży. Jeśli chcemy trafić na odpowiedniego specjalistę i mieć pewność, że jesteśmy potraktowane z właściwą uwagą w pierwszej kolejności możemy pytać bliskie koleżanki, przyjaciółki. Przyjaciółka drugiej przyjaciółce z pewnością dobrze doradzi – poleci lekarza z którego sama jest naprawdę zadowolona. Lekarz z polecenia pacjentki to najlepsza rekomendacja.
Kobiety jeśli są w bliskich relacjach rozmawiają na różne tematy. Dzielą się swoimi doświadczeniami, polecają sobie  najlepszych lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin.

Internet – źródło wiedzy o najlepszych lekarzach

Doskonałym źródłem wiedzy o lekarzach nie tylko z przestrzeni ginekologicznej, ale różnych dziedzin medycyny jest oczywiście Internet. Warto zaglądać bezpośrednio na strony poszczególnych gabinetów – tak możemy zapoznać się z zakresem usług w danym gabinecie, ale także  można przejrzeć galerię zdjęć. Zobaczyć jak wygląda gabinet jeszcze nawet przed pierwszą wizytą. Warto też przeglądać fora branżowe oraz strony gdzie pacjenci dzielą się swoim opiniami o poszczególnych lekarzach. Tego typu portalu jest coraz więcej. Jest to doskonałe rozwiązanie – nawet krótka opinia może sprawić, że trafimy na kompetentnego specjalistę.

Wybór gabinetu ginekologicznego – na co zwracać uwagę?

Zdrowie jest bardzo ważne. Regularne badania pomagają szybko zdiagnozować wiele chorób i schorzeń. Profilaktyka jest bardzo ważna. Dotyczy to przede wszystkim kobiet. Każdego roku na raka piersi choruje bardzo wiele kobiet. Spora część z nich przegrywa walkę z rakiem. Dlaczego? Zbyt późna reakcja na niepokojące objawy, zbyt późne badania nie dają dużych szans na wyleczenie.  Szybka diagnostyka zawsze zwiększa szansę na wyzdrowienie, a już na pewno na złagodzenie objawów choroby. Kobiety, które chcą dbać o swoje zdrowie powinny z dużą rozwagą podejść do wyboru gabinetu ginekologicznego. Na co zwracać uwagę?

Podejście do pacjenta

Kwestią priorytetową jest odpowiednie podejście do pacjenta. W dobrych gabinetach kobiety mogą liczyć nie tylko na pełen, kompleksowy pakiet opieki medycznej, ale też na fachową poradę. Lekarze wszystko dokładnie i rzeczowo tłumaczą, a pielęgniarki udzielają niezbędnych informacji dotyczących następnych wizyt i spotkań. Dobre podejście sprawia, że pacjent czuje się ważny – mniej się stresuje przed każdą wizytą u lekarza.

Bogaty pakiet medyczny

W dobrym gabinecie każda kobieta otrzyma fachową pomoc – pakiet niezbędnych badań. Lekarz powinien poświęcać każdej pacjentce odpowiednią ilość uwagi. Każdy wynik badań powinien być dobrze omówiony.

Mały gabinet  czy duże centrum medyczne?

Wiele kobiet zastanawia się co wybrać mały, kameralny gabinet czy duże centrum medyczne. Tak naprawdę wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Teoretycznie korzystając z usług małych gabinetów możemy poczuć się komfortowo, bardziej anonimowo. Z drugiej strony również  w dużych centrach medycznych każda pacjentka powinna być potraktowana z należytą uwagą.  Przed wyborem właściwego miejsca warto sprawdzać opinie w sieci – warto też popytać bliskich koleżanek.

Walka z bezsennością

Walczysz z bezsennością? Już następną noc nie śpisz i czujesz się z tym źle? Przez bezsenność  nie radzisz sobie w pracy, ponieważ nie możesz się skoncentrować na obowiązkach? Jeśli brak snu zaczyna mieć wpływ na Twoje funkcjonowanie to znak, że trzeba coś z tym zrobić.
Wiele kobiet cierpi na bezsenność. Przewlekła , długotrwała bezsenność może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.  Przyczyny bezsenności mogą być różne. Jedną z podstawowych przyczyn jest stres.  Świat pędzi do przodu – mamy nadmiar  obowiązków. Jeśli jednak przyczyną bezsenności u kobiet są nerwy i stres po wyeliminowaniu źródła stresu problem powinien zniknąć – zazwyczaj tak się nie dzieje.
Drugim częstym powodem bezsenności  są problemy z układem pokarmowym. Niestrawność, problemy z metabolizmem, trawieniem. Często bezsenność pojawia się także u kobiet w okresie menopauzy – nerwowość podwyższone ciśnienie krwi. Wszystko to sprawia, że nie możemy spać.
– dużo się ruszaj i dbaj o dobrą dietę
Ruch i zdrowe odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Więcej warzyw i owoców, a mnie fast foodów. Ruch nie oznacza, że musisz godzinami siedzieć na siłowni. Wystarczy pół godzinny regularnego spaceru.
– nie oglądaj TV przed snem
Tv i mocny obraz potęguje bezsenność. Nie oglądaj TV przed snem. Daj sobie chwilę na wyciszenie. Sen będzie wtedy naprawdę zdrowszy.
– zrób badania
Jeśli bezsenność trwa już długo zrób badania. Może być ona powodem poważnych chorób lub zaburzeń hormonalnych.

Jakie badania powinna robić każda kobieta?

Dlaczego diagnostyka jest tak ważna w dzisiejszym świecie?

Regularne badania pozwalają wykryć wiele poważnych chorób oraz schorzeń. Często  potrzebę wykonywania regularnych badań dostrzegamy dopiero gdy zachorujemy. Zdajemy sobie wtedy sprawę, że każdy miesiąc, ba często nawet każdy tydzień daje szansę na wyleczenie. Przy poważnych chorobach  nowotworowych ważna jest walka z czasem – szybkie zdiagnozowana choroba to większe szansę na wyzdrowienie.
Każda kobieta, która chce żyć w pełni świadomie powinna się regularnie badać. Dotyczy to zarówno podstawowej morfologii, jak  i badań ginekologicznych. Bardzo istotna jest cytologia, mammografia. Kobiety po 20 roku życia powinny robić cytologię regularnie co dwa lata, a najlepiej co roku. Mammografia wskazana jest przede wszystkim dla kobiet po 40 – tym roku życia. Nie znaczy to jednak, że młodsze kobiety nie muszą jej robić – każda zmiana, każda niepewność musi być szybko oraz dokładnie sprawdzona.
Dobrym sposobem jest korzystanie z jednego, sprawdzonego centrum medycznego. Najlepsze placówki dbają o pacjentów – przypominają o regularnych badaniach, zapraszają na konsultację. W dobrych gabinetach każda kobieta otrzyma fachową poradę dotyczącą odpowiedniego dbania o zdrowie – utrzymywania właściwej diety czy w przypadku gabinetów ginekologicznych troszczenia się o właściwą higienę intymną. Nawet mała, drobna porada może się okazać bezcenna.
Warto robić regularne badania i dbać o zdrowie.

Nadciśnienie tętnicze a menopauza

Kobiety, które cierpią na nadciśnienie tętnicze powinny szczególnie dbać o zdrowie w okresie menopauzy. Wtedy to bowiem zmiany hormonalne mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm. Mogą powodować problemy z sercem i ciśnieniem krwi. Podwyższone tętno podczas menopauzy to naturalny objaw – należy jednak wszystko dokładnie kontrolować.

Kobiety, które nigdy nie miały problemów z ciśnieniem w okresie menopauzalnym mogą je u siebie zaobserwować. Menopauza niestety sprzyja pojawianiu się nowych schorzeń, których wcześniej u siebie nie zauważyliśmy.

Wchodzę w okres menopauzalny – co robić?

Przede wszystkim należy kontrolować swój organizm i stan zdrowia. Należy robić chociażby raz na rok badania kontrolne – zarówno te tradycyjne (badanie krwi oraz moczu) oraz badania ginekologiczne. menopauzy można w pewien sposób niwelować przez właściwą dietę oraz w wielu przypadkach leki.

Jeśli trafimy na dobrego, sprawdzonego ginekologa z pewnością przepisze dobre leki. Hormony, które nie będą miały negatywnego wpływu na nasz organizm. Warto pamiętać, że dzisiejsze leki, które przyjmują kobiety nie są tak inwazyjne jak kiedyś. Można je brać bez odczuwania skutków ubocznych.

 

Objawy menopauzy u kobiet

Okres menopauzy bywa bardzo trudny dla wielu kobiet. Właśnie wtedy zaczynają się problemy ze zdrowiem. Jakie są najczęstsze objawy menopauzy? Tak naprawdę każda kobieta może mieć inne objawy, ponieważ każdy organizm jest inny. Do najczęściej spotykanych jednak należy:

– nerwowość/ pobudzenie

Nerwy to najczęstszy objaw zmian hormonalnych. Chodzisz nieustannie w napięciu/ dużo rzeczy Cię denerwuje? Mogą być to pierwsze objawy „przejściowych lat”.

– zmiany temperatury ciała

Wiele kobiet potwierdza, że bardzo częstym objawem menopauzy są zmiany temperatury ciała – z zimnych po gorące poty. Ten objaw jest bardzo męczący dla wielu kobiet – utrudnia bardzo mocno codzienne, normalne funkcjonowanie

– kołatanie serca/ przyspieszone tętno

Sporo kobiet w okresie menopauzy obserwuje u siebie problem kardiologiczny. Szybkie kołatanie serca/ podniesione ciśnienie. Właśnie w tym okresie mogą u wielu kobiet pogłębiać się problemy z nadciśnieniem. Wizyta u specjalisty – doświadczonego, dobrego kardiologa może się okazać niezbędna.

Okres menopauzy jest trudnym czasem dla każdej kobiety. Jeśli jednak będziemy dbać o siebie i dużo wypoczywać – możemy przeżyć ten czas w miarę spokojnie.

Badania diagnostyczne – gdzie należy robić?

Z roku na rok zwiększa się liczba osób cierpiących na wszelkiego rodzaju choroby nowotworowe. Wiele osób zaczyna ciężką walkę z rakiem płuc, rakiem skóry czy rakiem piersi. Bardzo często można taką walkę wygrać – potrzebna jest motywacja i siła do walki. Niezbędne są też regularne badania i tak ważna regularna diagnostyka.

Choroby nowotworowe = wyścig z czasem

Nie da się ukryć, że choroby nowotworowe to swoistego rodzaju wyścig z czasem. Naukowcy wciąż pracują nad okryciem leku na raka, który by mógł całkowicie zniszczyć problem i dać szansę wielu osobom na spokojne, zdrowe życie. Medycyna idzie wciąż do przodu. Choroby nowotworowe, które kiedyś były tzw. „wyrokiem” dzisiaj można leczyć.  Ważna jest jednak diagnostyka – im szybciej wykryjemy chorobę, tym większe szansę na wyleczenie.

Gdzie robić regularne badania?

Regularne badania powinniśmy wykonywać w zaufanych centrach medycznych.  W miejscach i u specjalistów  do, których mamy  zaufanie. Przy wyborze centrum medycznego gdzie chcemy wykonywać kompleksową diagnostykę powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na podejście do pacjenta, zakres badań oraz sprzęt na jakim pracują dane placówki. Najlepsze centra korzystają tylko i wyłącznie z najnowocześniejszego sprzętu najwyższej jakości.
W dobrym centrum medycznym zostaniemy otoczeni właściwą opieką. Badania odbędą się w komfortowych warunkach – biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta oraz jego potrzeby.

Jak znaleźć dobre centrum medyczne?

W poszukiwaniu dobrego miejsca na wykonanie badań możemy pytać znajomych, którzy korzystali już z podobnych usług. Możemy też wykorzystać Internet. Przeglądać strony internetowe poszczególnych placówek lub  sprawdzać fora branżowe. W takim miejscach ludzie często bardzo szczerze i naprawdę otwarcie dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Opisują jakość obsługi, zakres badań oraz ogólne podejście do pacjentów kliniki. Wszystko to jest bardzo ważne. Jeśli poświęcimy chwilę czasu na pewno znajdziemy właściwe miejsce.

Jakie choroby najczęściej pojawiają się u kobiet dojrzałych?

Na co najczęściej chorują kobiety?

– choroba wieńcowa

Serce i cały układ krwionośny może być bardzo osłabiony. Szczególnie może tak się dziać w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne jakie wtedy następują mogą narobić naprawdę duże zamieszanie w organizmie.  Warto o tym pamiętać i robić regularne badania. Jest to też istotne z drugiego powodu – kobiety często chorują na serce z pozoru bez objawów. Często też objawy są zbliżone do objawów grypy.

Najnowsze badania potwierdzają – wiele kobiet choruje na serce. Z tego też powodu tak wiele mówi się o diagnostyce i profilaktyce. We wczesnym stadium można wykryć wiele chorób. Problem polega na tym, że kobiety przechodzą zawał w inny sposób niż mężczyźni. Często objawy zawału można pomylić np. z grypą. U kobiet bowiem bardzo często pojawia się ból gardła, duszności, zawroty głowy i mdłości. Objawy, które można odczytać jako zwykłą infekcje w organizmie.

Nierzadko słyszy się, że kobieta przeszła zawał praktycznie bezobjawowo. Czasami też zdarza się, że jak trafia do szpitala jest już w naprawdę złym stanie. Bagatelizowała objawy, nie poszła do lekarza.

Z tego też powodu kobiety muszą pamiętać o regularnych badaniach/ profilaktyka u kobiet to priorytet. Szczególnie należy dbać o zdrowie w okresie menopauzy. Serce może być wtedy naprawdę bardzo słabe. Badaj się często – dbaj o serce i unikaj stresu. Jest to naprawdę bardzo ważne.

– choroby reumatyczne

Bóle stawów i kości. To często dokucza kobietom dojrzałym. Dbaj o zdrowie. Dużo się ruszaj. Pomocny też może być basen, ruch w wodzie jest naprawdę zbawienny.

– rak piersi

Niestety ten nowotwór bardzo często atakuje kobiety. Nie tylko kobiety starsze – z chorobą nowotworową walczą już nawet bardzo młode panie. Warto pamiętać o regularnej mammografii oraz cytologii

1 2 3