Zaznacz stronę

Kobiety, które cierpią na nadciśnienie tętnicze powinny szczególnie dbać o zdrowie w okresie menopauzy. Wtedy to bowiem zmiany hormonalne mogą mieć negatywny wpływ na cały organizm. Mogą powodować problemy z sercem i ciśnieniem krwi. Podwyższone tętno podczas menopauzy to naturalny objaw – należy jednak wszystko dokładnie kontrolować.

Kobiety, które nigdy nie miały problemów z ciśnieniem w okresie menopauzalnym mogą je u siebie zaobserwować. Menopauza niestety sprzyja pojawianiu się nowych schorzeń, których wcześniej u siebie nie zauważyliśmy.

Wchodzę w okres menopauzalny – co robić?

Przede wszystkim należy kontrolować swój organizm i stan zdrowia. Należy robić chociażby raz na rok badania kontrolne – zarówno te tradycyjne (badanie krwi oraz moczu) oraz badania ginekologiczne. menopauzy można w pewien sposób niwelować przez właściwą dietę oraz w wielu przypadkach leki.

Jeśli trafimy na dobrego, sprawdzonego ginekologa z pewnością przepisze dobre leki. Hormony, które nie będą miały negatywnego wpływu na nasz organizm. Warto pamiętać, że dzisiejsze leki, które przyjmują kobiety nie są tak inwazyjne jak kiedyś. Można je brać bez odczuwania skutków ubocznych.

 

Objawy menopauzy u kobiet

Okres menopauzy bywa bardzo trudny dla wielu kobiet. Właśnie wtedy zaczynają się problemy ze zdrowiem. Jakie są najczęstsze objawy menopauzy? Tak naprawdę każda kobieta może mieć inne objawy, ponieważ każdy organizm jest inny. Do najczęściej spotykanych jednak należy:

– nerwowość/ pobudzenie

Nerwy to najczęstszy objaw zmian hormonalnych. Chodzisz nieustannie w napięciu/ dużo rzeczy Cię denerwuje? Mogą być to pierwsze objawy „przejściowych lat”.

– zmiany temperatury ciała

Wiele kobiet potwierdza, że bardzo częstym objawem menopauzy są zmiany temperatury ciała – z zimnych po gorące poty. Ten objaw jest bardzo męczący dla wielu kobiet – utrudnia bardzo mocno codzienne, normalne funkcjonowanie

– kołatanie serca/ przyspieszone tętno

Sporo kobiet w okresie menopauzy obserwuje u siebie problem kardiologiczny. Szybkie kołatanie serca/ podniesione ciśnienie. Właśnie w tym okresie mogą u wielu kobiet pogłębiać się problemy z nadciśnieniem. Wizyta u specjalisty – doświadczonego, dobrego kardiologa może się okazać niezbędna.

Okres menopauzy jest trudnym czasem dla każdej kobiety. Jeśli jednak będziemy dbać o siebie i dużo wypoczywać – możemy przeżyć ten czas w miarę spokojnie.