Jakie choroby najczęściej pojawiają się u kobiet dojrzałych?

Na co najczęściej chorują kobiety?

– choroba wieńcowa

Serce i cały układ krwionośny może być bardzo osłabiony. Szczególnie może tak się dziać w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne jakie wtedy następują mogą narobić naprawdę duże zamieszanie w organizmie.  Warto o tym pamiętać i robić regularne badania. Jest to też istotne z drugiego powodu – kobiety często chorują na serce z pozoru bez objawów. Często też objawy są zbliżone do objawów grypy.

Najnowsze badania potwierdzają – wiele kobiet choruje na serce. Z tego też powodu tak wiele mówi się o diagnostyce i profilaktyce. We wczesnym stadium można wykryć wiele chorób. Problem polega na tym, że kobiety przechodzą zawał w inny sposób niż mężczyźni. Często objawy zawału można pomylić np. z grypą. U kobiet bowiem bardzo często pojawia się ból gardła, duszności, zawroty głowy i mdłości. Objawy, które można odczytać jako zwykłą infekcje w organizmie.

Nierzadko słyszy się, że kobieta przeszła zawał praktycznie bezobjawowo. Czasami też zdarza się, że jak trafia do szpitala jest już w naprawdę złym stanie. Bagatelizowała objawy, nie poszła do lekarza.

Z tego też powodu kobiety muszą pamiętać o regularnych badaniach/ profilaktyka u kobiet to priorytet. Szczególnie należy dbać o zdrowie w okresie menopauzy. Serce może być wtedy naprawdę bardzo słabe. Badaj się często – dbaj o serce i unikaj stresu. Jest to naprawdę bardzo ważne.

– choroby reumatyczne

Bóle stawów i kości. To często dokucza kobietom dojrzałym. Dbaj o zdrowie. Dużo się ruszaj. Pomocny też może być basen, ruch w wodzie jest naprawdę zbawienny.

– rak piersi

Niestety ten nowotwór bardzo często atakuje kobiety. Nie tylko kobiety starsze – z chorobą nowotworową walczą już nawet bardzo młode panie. Warto pamiętać o regularnej mammografii oraz cytologii