Menopauza – jak sobie z nią radzić

Bardzo wiele kobiet obawia się okresu menopauzalnego. Owszem, nie jest to czas miły dla żadnej kobiety. Dzisiejsza medycyna pozwala radzić sobie z tym problemem. Możemy w naprawdę dużym stopniu niwelować objawy menopauzy. Jak?- dużo się wysypiaj. Nie bez powodu mówi się, że „sen to zdrowie”. Dbaj o to, abyś spała odpowiednią liczbę godzin w ciągu każdej doby. Jest to niezwykle istotne. Sen reguluje pracę całego organizmu.- unikaj stresu. W dzisiejszych czasach unikanie stresu wcale nie jest taką prostą sprawą. Żyjemy w nieustannej gonitwie. Praca, dom, codzienne obowiązki – można powiedzieć, że nerwy są wpisane w nasze codzienne życie. Możemy jednak panować nad swoimi emocjami – poznawać je i reagować na nie. Jest to bardzo przydatna cecha. Pomaga w tym kontakt ze specjalistą – dobrym psychologiem. Dziś korzystanie z pomocy psychologa jest czymś naturalnym.-  dbaj o odpowiednią dietę.Dobrze zbilansowana dieta pozwala dbać o zdrowie. Kobieta w okresie menopauzy potrzebuje przede wszystkim dużo magnezu, żelaza oraz innych niezbędnych witamin.- przebywaj dużo na świeżym powietrzu. Nawet 15 minutowy regularny spacer może być bardzo pomocny – jazda na rowerze, pływanie na basenie – wszystko to wspaniale działa na organizm – odpręża i relaksuje.Chcesz dobrze czuć się w czasie menopauzy? Dbaj o zdrowie – troszcz się o nie każdego dnia.

Jak złagodzić objawy menopauzy?

Jak złagodzić objawy menopauzy? Jak przeżyć ten trudny dla każdej kobiety czas? Istnieją różne sposoby radzenia sobie z objawami – sen, regularne wizyty u lekarzy oraz terapia hormonalna. Bardzo ważna jest także właściwa dieta. Często nie zdajemy siebie sprawy, że dieta i to co jemy ma naprawdę ogromny wpływ na kondycję naszego organizmu. Chcesz odczuwać objawy menopauzy w mniejszym stopniu? Zwracaj uwagę na to co jesz.

–  jedź dużo orzechów oraz migdałów

Orzechy dobrze wpływają na pamięć i dodają energii. Dobrze jest też spożywać duże ilości roślin strączkowych – fasoli. Doskonały wpływ na zdrowie ma także między innymi brokuł. Zawiera przede wszystkim ogromną ilość żelaza –  każda kobieta musi dbać o odpowiedni poziom żelaza w organizmie w czasie menopauzy.

– utrzymuj stałą wagę ciała

Utrzymywanie odpowiedniej wagi ciała jest bardzo istotne. Ćwicz dużo się ruszaj, a Twój organizm cały czas będzie w dobrej kondycji. W klubach fitness oraz dobrych sprawdzonych siłowniach można zapisać się na specjalne zajęcia.

Menopauza wiąże się z różnego rodzaju wyrzeczeniami. Jeśli będziemy stale pod opieką dobrego ginekologa i będziemy robić regularne badania przez dług czas możemy czuć się naprawdę świetnie. Nie należy też bać się tabletek hormonalnych. Dzisiejsze tabletki są bezpieczne dla zdrowia – skutki uboczne są zazwyczaj niezauważalne lub znikome.